Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

25.1.2022

min

Jak uspět v nově otevřených provozovnách? Data vám pomůžou ke konkurenční výhodě

Martin Müller

Content Lead

Velká část značek se snaží získat náskok v nových nebo nově otevřených prodejnách. Proč? Jsou to místa, kde dochází k většině inovací jako jsou nové nabídky nebo formáty určené spotřebitelům a zpravidla také lákají mladší zákazníky více než zavedené podniky.

Chtěli byste umět předpovědět, kde se nové prodejny objeví, abyste se k nim dostali dříve než konkurence a mohli s majiteli nebo provozními začít jednat v předstihu? Pokud ano, máme pro vás překvapení. Díky našim datům je to možné.

Ve společnosti SharpGrid sice nemáme křišťálovou kouli, ale už jsme na dobré cestě. Po analýze údajů o nedávno uzavřených a nedávno otevřených prodejnách z našeho produktu Outlet Census jsme dospěli ke třem důležitým poznatkům:

  • Když on-trade provozovna zavře, v 90 % případů se na jejím místě otevře nová on-trade provozovna. Je tedy pravděpodobné (přesněji řečeno v 9 případů z 10), že v daném místě bude i nadále fungovat on-trade, obvykle s novou nabídkou (např. z bývalé kavárny se pod novým provozovatelem stane veganské bistro). Z toho vyplývá, že sledování nedávno uzavřených provozoven umožňuje FMCG firmám navázat kontakt s 90 % nových prodejen ještě před zahájením provozu, což otevírá nové možnosti jak podpořit růst byznysu a získat nové zákazníky.
  • Za druhé, neuvěřitelných 65 % míst obnoví provoz (byť třeba s jiným typem nabídky) do 6 měsíců po uzavření. Pokud tedy váš zákazník nedávno zavřel, je vysoká šance, že se na stejném místě brzy objeví nový potenciální zákazník. A pokud jste připraveni, můžete toho využít.
  • Za třetí, pomocí našeho přístupu Hot Zones je možné identifikovat nová prodejní místa, která budou pravděpodobně generovat nadprůměrnou angažovanost zákazníků a obrat v kategorii, což vás (potenciálně) opravňuje k větším investicím.

Naše čísla vycházejí z údajů produktu Outlet Census, specializovaného průzkumu trhu uzavřených a nově otevřených prodejen, provedeného v průběhu roku 2021, a také z monitoringu Hot Zones, které jsou součástí našeho produktu Market Meter.


Důležité je vědět věci dopředu

Díky těmto informacím můžete zahájit jednání ještě předtím, než se prodejna otevře. Tím zvyšujete své šance na včasné navázání obchodního vztahu s majitelem a kromě toho budete schopni učinit informovanější rozhodnutí o optimální výši tržní investice, čímž potenciálně předejdete zbytečným výdajům.

To vše vám může poskytnout neocenitelný náskok a obchodní výhodu při budování přítomnosti na trhu, což vytváří příležitosti pro vaše prodejní týmy, marketéry a nakonec i pro vaše značky.

Pokud se chcete dozvědět více, kontaktujte nás a sdělte nám, jak vám můžeme pomoci získat vaši osobní křišťálovou kouli.

Content

Other Articles

By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.