Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

23.8.2022

2

min

Antonín Panenka a jeho oblíbená hospoda. Jak je na tom Stará hospoda Nespeky s kvalitou?

Martin Müller

Content Lead

Málokdo se dokáže do dějin zapsat tak nesmazatelně, že si jeho kopnutí do míče vyslouží vlastní odborný termín a stránku na Wikipedii. Legendární český fotbalista a strůjce “The Panenka Penalty” (video níže) Antonín Panenka se nedávno svěřil portálu iDnes, že má ve svém bydlišti v Nespekách skvělou hospodu. Nebyli bychom to my, abychom se nepodívali, jak si takový vyhlášený podnik vede optikou našich dat. 

(tento článek je “fotbalovo-datová chuťovka” pro naše české publikum)

Nejen Antonín Panenka, ale i místní mají podnik rádi

Antonín Panenka se do Nespek přistěhoval z Prahy a jeho novým oblíbeným podnikem se stala Stará hospoda Nespeky. Shodou okolností jde také o oblíbenou hospodu cyklotýmu SharpGrid, kde jsme mnohokrát zakončovali naše cyklistické výjezdy. Podívali jsme se proto do dat našeho produktu Outlet Census a vytáhli z nich o tomto místě několik zajímavých údajů.

Stará hospoda Nespeky má consumer engagement ( = počet interakcí s podnikem jako jsou recenze, komentáře na sociálních sítích a podobně) 911, což je skoro 4násobek republikového průměru. Z toho můžeme usoudit, že podnik navštěvuje opravdu hodně lidí a zároveň vyvolává v návštěvnících emoce. Otázkou zůstává, jaké. Vysoký engagement totiž může znamenat i velké množství negativních recenzí a stížností. Nedala si oblíbená hospoda Antonína Panenky náhodou vlastní gól?

Antonín Panenka a jeho oblíbená hospoda vs. data

Kvalitu místa můžeme naštěstí velmi snadnou posoudit díky dalšímu indikátoru Consumer rating ( = agregovaný průměr hodnocení ze všech možných digitálních zdrojů jako jsou Google Maps, Mapy.cz, Tripadvisor a podobně). S výsledkem 4.5 z 5 spadá Stará hospoda Nespeky do top třetiny nejlepších podniků v zemi. Slušné skóre s minimem faulů.

Ale to není všechno. Díky indikátoru Local market rank se můžeme podívat, jak si dané místo stojí oproti lokální konkurenci. I tady vychytala oblíbená hospoda Antonína Panenky čistou nulu, tedy výsledek Top, což ji řadí mezi nejlepší místa v širokém okolí.

Chtěli jsme zajít ještě dál a podívat se, díky čemu je toto místo vlastně oblíbené. Náš Outlet Census ukazatel Core consumer proposition dokáže určit, jestli je podnik mezi návštěvníky vyhlášený např. díky pivu, kávě, aktivní zábavě (např. když stojí u hřiště), nočnímu životu a podobně. Panenkův podnik má podle našich dat silný tah na branku hlavně díky skvělému pivu a jídlu

A abychom zakončili jednou opravdovou specialitou, zjišťovali jsme i to, jak si Stará hospoda Nespeky vede mezi místy v Česku, která mají jako Core consumer proposition pivo. I v takto těžké konkurenci si vybojovala umístění v první třetině nejlepších pivních podniků.

Verdikt sudích z SharpGridu je tedy jasný. Stará hospoda Nespeky hraje mezi českými podniky ligu mistrů a jako taková je hodná kapitána formátu Antonína Panenky. Přejeme jen samé úspěšné zápasy - když už ne na velkém vápně, tak aspoň u velkého stolu.

---

Krátké shrnutí, které si můžete stáhnout a sdílet s přáteli, kolegy a dalšími fotbalovými fanoušky:

Podívejte se na slavnou penaltu Antonína Panenky, která si ve fotbalovém názvosloví vysloužila vlastní odborný termín:

Content

Other Articles

By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.