Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

24.1.2022

Klucz do sukcesu w nowo otwartych punktach sprzedaży on-trade: Wykorzystanie danych w celu uzyskania przewagi nad konkurencją

SharpGrid Content Lab

Większość marek stara się na swój sposób zdobyć dodatkową przewagę w nowych / niedawno otwartych lokalach on-trade. Dlaczego? Nowe punkty sprzedaży są miejscem, w którym zachodzi wiele innowacji na rynku on-trade, od nowych propozycji dla konsumentów po nowe formaty i lokalizacje. Co ważne, nowe punkty sprzedaży są również nieproporcjonalnie częściej wybierane przez młodszych konsumentów.

Czy chcesz mieć zdolność przewidywania, gdzie pojawią się nowe punkty sprzedaży on-trade, aby dostać się do nich przed konkurencją oraz aby móc zrobić pierwszy krok i rozpocząć rozmowy biznesowe przed innymi? Jeśli tak, to być może mamy coś dla Ciebie.

W SharpGrid nie wróżymy z kryształowej kuli, ale niewiele nam brakuje. Po przeanalizowaniu danych z Outlet Censusa dotyczących ostatnio zamkniętych i ostatnio otwartych placówek, doszliśmy do trzech ważnych wniosków:

  • Lokale on-trade pozostają on-trade w 90% przypadków po tym, jak pierwotny punkt sprzedaży został zamknięty na stałe. Istnieje prawdopodobieństwo (a właściwie 90% prawdopodobieństwa), że w danym miejscu nadal będzie funkcjonował lokal, zazwyczaj z nową ofertą dla konsumentów (np. dawna kawiarnia stanie się wegańskim bistro pod nowym właścicielem). Wynika z tego, że monitorowanie niedawno zamkniętych lokalizacji pozwoliłoby firmom FMCG na nawiązanie kontaktu z 90% nowych punktów, zanim jeszcze zaczną działać, co otworzyłoby zupełnie nowy świat możliwości rozwoju biznesu i pozyskiwania klientów.
  • Po drugie, po 6 miesiącach aż 65% placówek jest ponownie otwieranych. Jeśli więc Twój klient niedawno zamknął działalność, istnieje duża szansa, że w tym samym miejscu pojawi się nowy potencjalny klient. Jeśli jesteś gotowy, możesz to wykorzystać.
  • Po trzecie, wykorzystując nasze podejście “Hot Zone”, można zidentyfikować nowe punkty sprzedaży, które prawdopodobnie będą generować ponadprzeciętne zaangażowanie konsumentów i obroty w kategorii, (potencjalnie) uzasadniając większe inwestycje rynkowe ze strony marki.

Nasze liczby opierają się na danych z Outlet Censusa, dedykowanych badaniach rynkowych zamkniętych i nowo otwartych punktów sprzedaży, które przeprowadziliśmy w 2021 roku, a także na monitoringu wyników marek w strefach Hot Zones poprzez Market Meter.

 

Zobacz także: 2 główne, ukryte koszty kanału on-trade, o których należy wiedzieć. Jak powstrzymać je przed pochłanianiem Twoich zysków?

Zaleta posiadania wiedzy z wyprzedzeniem

Dzięki dostępowi do tego rodzaju informacji, będziesz mógł rozpocząć negocjacje, zanim punkt sprzedaży zostanie faktycznie uruchomiony, zwiększając tym samym swoje szanse na wczesne zbudowanie relacji biznesowych z właścicielem. Ponadto, pozwoli Ci to na podjęcie bardziej świadomej decyzji o optymalnym poziomie inwestycji rynkowej, potencjalnie uprzedzając droższą ofertę wyjściową w późniejszym czasie.

To wszystko może dać Ci bezcenną przewagę w budowaniu obecności na rynku w nowych punktach sprzedaży, tworząc tym samym możliwości dla Twoich zespołów sprzedaży, marketingowców i w końcu Twoich marek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami i daj nam znać, jak możemy pomóc Ci zdobyć Twoją własną “kryształową kulę”.


Content

Other Articles

By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.