Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

14.3.2022

min

Performance Cell: Jak vytěžit co nejvíc z nového způsobu analýzy HoReCa trhu?

Martin Müller

Content Lead

V SharpGrid často mluvíme o granularitě našich dat. Co to ale znamená v praxi? Pojďme se podívat na analytický postup nazvaný SharpGrid Performance Cell a zjistit, jak by mohl změnit váš způsob uvažování o prodeji, marketingu nebo strategii route-to-market v HoReCa prodejním kanálu.

Každý výrobce prodávající zboží v HoReCa chce tomuto kanálu přirozeně co nejlépe rozumět, aby mohl dělat správná rozhodnutí, která firmě přinesou větší hodnotu, zisky a obraty. Dřív to nešlo jinak než spoléhat na velmi obecné průzkumy trhu, které nebyly schopné identifikovat skutečné hnací síly trhu a odhalovat příležitosti. Alternativou bylo provádět vlastní jednorázové průzkumy, které vyžadovaly čas a zdroje, nebo nechat data sbírat obchodníky, což byl přinejlepším velmi neefektivní a nekonzistentní proces. 

Digitální data pak přinesla tolik potřebnou změnu.


Které části HoReCa trhu chcete rozumět?

Způsob, jakým v SharpGrid získáváme a zpracováváme data, umožňuje každému vidět trh na úrovni něčeho, co nazýváme SharpGrid Performance Cell - skupina podniků, které mají stejné charakteristiky a pro které je možné měřit a sledovat klíčové ukazatele výkonnosti. Mezi nejoblíbenější příklady patří např: 

  • Region (klasický, ale i připravený na míru)
  • Konkrétní město
  • Jednotlivá ulice
  • Segmenty podniků, jako je noční klub, hotel nebo restaurace
  • Podniky ovlivněné sezónností
  • Hot Zones - oblasti se zvýšenou spotřebou a interakcí spotřebitelů s podnikem ve smyslu hodnocení na sociálních sítích, komentování, nechávání recenzí apod.
  • Specifické segmenty trhu, jako jsou nově otevřené podniky nebo rozvážkové služby

... a mnoho dalších. Performance Cell zvládne všechno. Kromě tvrdého byznysu se ale můžeme ponořit i do zábavnějších věcí (které mohou mít byznysové dopady), jako například přesně zjistit, které město je kavárenskou velmocí Česka, nebo rozhodnout, jestli je pro večerní párty levnější Praha nebo Varšava

Další vychytávkou je schopnost odhalit, čím je podnik pro lidi nejvíce zajímavý a tak třeba identifikovat podniky s dobrou kávou, které nutně nemusejí být kavárnami. To se nám daří díky indikátoru produktu Outlet Census jménem Core Consumer Proposition. Ať už vyrábíte jakýkoli nápoj, Outlet Census vám přesně řekne, do kterých podniků ho prodat.

Díky vysoce granulárním datům je možné provést téměř jakoukoli analýzu nebo vydestilovat poznatky z velkého vzorku dat přesně na míru vašim potřebám. Jsme tak například schopni zjistit, že určité značky a produkty mají slabé výsledky v segmentu prémiových hospod nebo v centrech regionálních měst a navrhnout konkrétní opatření, která tento problém vyřeší. Nebo naopak, můžeme odhalit, že věnujete příliš mnoho času a úsilí oblastem, kde jste již dominantní, což vám umožní zacílit jinam a lépe tak využít své zdroje.


Proč je to tak důležité?

Žijeme v době, kdy je efektivní využití času a zdrojů v kanálu HoReCa klíčem k úspěchu - a to jak pro menší, tak pro větší obchodní týmy. Díky přístupu Performance Cell můžete zvýšit efektivitu obchodního nebo marketingového oddělení a potažmo celé firmy. Budete schopni předběhnout konkurenci bez nutnosti posilování týmu a dalších investic.

Performance Cell není služba jako taková, spíše nový a inovativní přístup k průzkumu trhu, který umožňují naše 2 produkty: Market Meter a Outlet Census. Pokud byste chtěli provést analýzu na míru na nebo zjistit, jaké všechny Performance Cells dokáže Market Meter změřit, dejte nám vědět. Se správnými daty a přístupem není (téměř) nic nemožné.

Content

Other Articles

By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.