Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

27.3.2023

min

Jak w jednej chwili rozpoznać, który lokal rośnie w siłę, a który jest w stagnacji

SharpGrid Research Team

Also available in other languages

Jedną z nowszych funkcji w Outlet Censusie SharpGrid jest wskaźnik Growth trend. Dzięki niemu, każdy użytkownik może określić najszybciej rozwijające się punkty sprzedaży na rynku (nazywane "Championami") lub określić, które regiony lub kategorie punktów sprzedaży są bardziej dynamiczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego konceptu, istnieje cały artykuł wyjaśniający to szczegółowo.

Ale dziś przyjmiemy perspektywę osoby pracującej w terenie i zobaczymy wskaźnik Growth trend "w akcji". Punkty sprzedaży bardzo często wyglądają podobnie z zewnątrz i trudno ocenić ich potencjał nawet patrząc na bezpłatne źródła danych, takie jak Google. Pierwsze wrażenie często jest mylące, dlatego potrzebujesz zaawansowanego narzędzia BI, takiego jak Outlet Census, aby naprawdę określić, czy miejsce jest warte Twojego czasu i wysiłku, czy też nie.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Spójrzmy na dwa punkty sprzedaży, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie: Restaurację La Veranda i Na Kopci. Jedna z nich jest szybko rozwijającym się Championem, podczas gdy druga to znacznie mniej dynamiczny (Steady) punkt sprzedaży.

To jest restauracja La Veranda.

Znajduje się w jednej z najbardziej ruchliwych części centrum Pragi, ma doskonałą ocenę 4,6 (chwaloną za atmosferę, obsługę i jedzenie) i oferuje bardzo obszerną listę win. Jest to jedna z "luksusowych" i łatwo dostępnych restauracji w Pradze, gdzie można się spodziewać dużego ruchu - zarówno turystów, jak i miejscowych klientów.

To jest restauracja Na Kopci.

Znajduje się na wzgórzach na obrzeżach Pragi (aby tam dotrzeć, wymagany jest krótki spacer), z dala od atrakcji turystycznych i obszarów o dużym ruchu, w spokojnej dzielnicy mieszkaniowej składającej się głównie z domów, a nie bloków mieszkalnych. W tych okolicach nie mieszka zbyt wiele ludzi, nie ma dużego ruchu turystów ani przechodniów. Ocena jest bardzo podobna - 4,73.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że La Veranda musi być Championem, prawda? Typowy, turystyczny punkt sprzedaży w bardzo ruchliwej okolicy, krzyczący z daleka: Tutaj będziesz się dobrze bawić. Natomiast restauracja Na Kopci wygląda na małe i leniwe miejsce odwiedzane przez grupkę mieszkańców.

Ale jest dokładnie na odwrót. I nie kończy się to na rankingu Growth trend.

Diabeł tkwi w szczegółach (lub wskaźnikach)

La Veranda to tak naprawdę stabilny (Steady) punkt sprzedaży z bardzo wolnym wzrostem zaangażowania, niskim potencjałem na piwo i średnim potencjałem na alkohol mocny. Możemy tylko zgadywać, czy wysokie ceny, ograniczone menu czy zacięta konkurencja (chociaż ma wysokie miejsce na rynku lokalnym) powodują ten problem.

Z drugiej strony, restauracja Na Kopci jest w świetnej formie. Champion w rankingu Growth trend ze średnim potencjałem na piwo i wysokim potencjałem na alkohol. Lokal był wyróżniony symbolem Bib Gourmand w przewodniku Michelin (najlepszy stosunek jakości do ceny) przez 7 lat z rzędu (2015-2021) i to widać. Ceny są o połowę niższe niż w La Verandzie, ale z o wiele szerszą ofertą i codziennymi zniżkami.

W ten sposób Na Kopci jest w stanie przyciągnąć o wiele szerszą publiczność - zarówno lokalnych ludzi szukających taniego, ale jakościowego posiłku, jak i turystów czy foodies, którzy szukają niezwykłych doznań kulinarnych.

Niestety, ciężko byłoby to wiedzieć, patrząc na lokal z zewnątrz lub po szybkiej analizie, jaką przeprowadziliśmy kilka akapitów wcześniej. Należałoby zbadać oba miejsca, dowiedzieć się o nagrodach Bib Gourmand, porównać menu itp. Aby określić trend wzrostowy, musiałbyś ręcznie ocenić tysiące recenzji. Dzięki Outlet Censusie lub platformie SharpGrid, wszystko, co musisz zrobić, to przefiltrować punkty sprzedaży według Growth trend.

To prawdziwa wartość produktów SharpGrid. Oszczędzanie czasu i pieniędzy, kierowanie Cię w kierunku miejsc z najlepszym ROI i oddzielanie ziarna od plew w kilka kliknięć. Jeśli temat platformy SharpGrid ze zintegrowanym Outlet Censusem jest interesujący, skontaktuj się z nami, a chętnie pokażemy Ci wszystkie jej sztuczki.

Content

Other Articles

By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.