Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

14.3.2022

min

Performance Cell: Jak możesz skorzystać z tego nowego sposobu patrzenia na kanał on-trade?

SharpGrid Research Team

Często mówimy o dużej szczegółowości danych SharpGrid. Ale co to oznacza w praktyce? Przyjrzyjmy się funkcji, którą nazywamy SharpGrid Performance Cell i dowiedzmy się, jak może ona zmienić Twój sposób myślenia o sprzedaży, marketingu czy strategii route-to-market w kanale on-trade.

Każdy producent sprzedający swoje wyroby w kanale on-trade chce jak najlepiej zrozumieć ten kanał, aby podejmować właściwe decyzje, które przyniosą firmie większą wartość. W dawnych czasach trzeba było polegać na zbiorczych raportach rynkowych, które dawały ograniczone wskazówki co do prawdziwych czynników rynkowych lub obszarów możliwości, przeprowadzać jednorazowe ankiety, które wymagały czasu i zasobów, lub prosić przedstawicieli handlowych o zbieranie danych, co w najlepszym wypadku było bardzo nieefektywnym i niespójnym procesem. Wszystkie te opcje były kosztowne i czasochłonne.

W końcu, dane cyfrowe przyniosły bardzo potrzebną zmianę.


Jaką część rynku chcesz zrozumieć?

Sposób, w jaki zbieramy i przetwarzamy dane, pozwala każdemu zobaczyć rynek na poziomie czegoś, co nazywamy SharpGrid Performance Cell - grupy punktów sprzedaży on-trade, które mają te same cechy i dla których można mierzyć i śledzić KPI. Ale jaki konkretny kształt może przybrać Performance Cell? Niektóre z najbardziej popularnych przykładów to: 

  • Region
  • Konkretne miasto
  • Pojedyncza ulica
  • Segmenty punktów sprzedaży, takie jak kluby nocne, hotele czy restauracje
  • Punkty sprzedaży sezonowej
  • Hot Zone - obszar o podwyższonej konsumpcji i zaangażowaniu konsumentów
  • Specyficzny segment rynku, np. nowo otwarte lokale gastronomiczne lub lokale z dowozem

... i wiele innych. Możesz także wykonywać inne, ciekawe analizy, takie jak dokładne określenie, które miasto jest kawiarnianą stolicą Czech lub decydowanie, czy Praga czy Warszawa jest tańsza na "nocne wyjście". W przeszłości trzeba było polegać na nazwie lokalu (np. "Café XY"), wykluczając miejsca takie jak bistra czy bary, które mogą mieć lepszą kawę niż lokalne kawiarnie. Dzięki naszym danym możemy stwierdzić, czy dany lokal jest popularny ze względu na kawę (lub inne rzeczy, takie jak aktywna rozrywka, piwo itp.) i włączyć go do danych obok kawiarni, aby uzyskać dokładniejsze wyniki. 

Dzięki pełnej szczegółowości danych, możliwe jest przeprowadzenie niemal każdego rodzaju analizy lub wyciągnięcie z dużej próbki danych wniosków dostosowanych dokładnie do Twoich potrzeb. Dzięki temu można dostrzec możliwości, które w przeciwnym razie pozostałyby ukryte, i skuteczniej zarządzać zasobami firmy.

Dzięki podejściu Performance Cell można na przykład stwierdzić, że marki i produkty firmy osiągają słabe wyniki w segmencie pubów premium i w regionalnych centrach miast. A następnie zaprojektować i przeprowadzić konkretne działania handlowe, aby wykorzystać tę szansę. Albo odwrotnie - może się okazać, że poświęcamy zbyt wiele czasu i wysiłku na obszar, w którym już dominujemy, co pozwoli nam podjąć decyzję o przeniesieniu uwagi na inny segment rynku.

Zobacz także: 2 główne, ukryte koszty kanału on-trade, o których należy wiedzieć. Jak powstrzymać je przed pochłanianiem Twoich zysków?


Dlaczego jest to takie ważne?

Żyjemy w czasach, w których efektywne wykorzystanie czasu i zasobów jest kluczem do sukcesu - zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych zespołów sprzedażowych, czy dużych i małych budżetów handlowych. Dzięki podejściu Performance Cell możesz maksymalnie wykorzystać zasoby, którymi dysponujesz, i podnieść efektywność całego działu sprzedaży lub marketingu. Będziesz w stanie pokonać konkurencję bez konieczności zwiększania liczby członków zespołu lub zasobów.

Performance Cell nie jest usługą samą w sobie, ale raczej nowym i innowacyjnym podejściem do badań rynku, które jest możliwe dzięki naszym dwóm produktom: Market Meter i Outlet Census. Jeśli jednak chcesz, abyśmy przeprowadzili indywidualną analizę na poziomie Performance Cell lub sprawdzili, jakie “performance cells” standardowo mierzy Market Meter, daj nam znać. (Prawie) nic nie jest niemożliwe przy odpowiednich danych i podejściu!

Content

Other Articles

By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.