Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

8.3.2022

min

Jak rewolucja cyfrowa zmieniła badania rynku on-trade i dlaczego powinno Cię to zainteresować

SharpGrid Research Team

Kanał on-trade jest inny niż kiedyś. Wraz z “tsunami” stale rosnącej ilości danych cyfrowych pojawiły się nowe zastosowania dla firm z branży FMCG i innych, a stare sposoby obsługi sprzedaży, marketingu czy tworzenia strategii powoli, ale nieubłaganie stają się przestarzałe. Mówiąc wprost, rzeczy, które jeszcze kilka lat temu nie były możliwe, dziś stają się rzeczywistością, a marki i dostawcy w kanale on-trade mogą czerpać z tego korzyści.


Miliony śladów cyfrowych

Obecnie każdy punkt sprzedaży on-trade pozostawia po sobie cyfrowy ślad w postaci ogromnej ilości cyfrowych danych pochodzących z różnych źródeł. Operatorzy punktów sprzedaży korzystają z wielu platform programowych (których liczba stale rośnie) do obsługi transakcji, zamówień, rezerwacji, operacji w punktach sprzedaży i innych elementów działalności. Zakładają również strony internetowe (z cyfrowym menu), profile w mediach społecznościowych i przesyłają informacje do źródeł rządowych, aplikacji takich jak Google Maps, a także do firm dostawczych i platform on-trade.

Ale nie tylko same punkty sprzedaży generują te dane. Ich klienci korzystają z mediów społecznościowych, map cyfrowych, usług dostawczych lub portali turystycznych, aby zostawiać recenzje, komentarze i oceny. Czasami po prostu meldują się w danym miejscu lub je "lubią". W każdym przypadku, to zaangażowanie klientów, jest źródłem kolejnych cennych danych dotyczących kanału on-trade. 

Miliony punktów danych generują ogromne zbiory danych. Każdego dnia, w każdej sekundzie. Trudno dostępne i możliwe do wykorzystania w biznesie bez odpowiedniej technologii i narzędzi, ale zdecydowanie możliwe. 


Zhakowanie kanału

Zamiast śledzić dziesiątki rozłącznych strumieni danych, zmagać się z niespójnościami, duplikatami i niepełnym zakresem, optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie wszystkiego w jednym miejscu. Najlepiej na jednej platformie danych, która może przetwarzać ogromne ilości informacji, ułatwiać ich wykorzystanie i nadawać im realną wartość biznesową, z której mogą korzystać:

  • Kierownicy sprzedaży i operatorzy terenowi
  • Specjaliści ds. marketingu i badań rynkowych
  • Eksperci ds. analityki biznesowej i CRM

W SharpGrid ciężko pracujemy, aby mieć taką platformę. Zbieramy miliony punktów danych o poszczególnych punktach sprzedaży, przeszukując dziesiątki globalnych i lokalnych źródeł w przestrzeni cyfrowej i współpracując z innymi dostawcami oprogramowania i rozwiązań dla kanału on-trade.

Podstawą naszej technologii jest zaawansowany system przetwarzania danych zwany "Premise Machine", który precyzyjnie łączy, porównuje i sprawdza jakość każdego rekordu. W drugim etapie nasz moduł analityczny i postprocesowy (wykorzystujący połączenie zaawansowanych metod analitycznych, eksperckich i nadzorowanego uczenia maszynowego) przekształca ogromne ilości danych o każdym punkcie sprzedaży w standardowe dane wyjściowe, wskaźniki i raporty. Są one łatwe do zrozumienia, nawigacji i integracji z wewnętrznymi systemami BI i CRM klientów, a także znacznie zmniejszają złożoność i czas, który w przeciwnym razie byłby potrzebny do interpretacji danych.


Nowe, oparte na danych przypadki użycia do zarządzania kanałem on-trade

Mając do dyspozycji te nowe insighty, przed osobami decyzyjnymi, menedżerami i operatorami terenowymi otwiera się nowy świat możliwości bardziej efektywnego zarządzania kanałem:

  • Precyzyjne targetowanie konkretnych punktów sprzedaży (POS) w oparciu o ponad 40 różnych wskaźników, takich jak potencjał sprzedaży, penetracja marki, główne okazje konsumenckie lub pozycja na rynku lokalnym
  • Zwiększanie efektywności pracowników. Dzięki automatycznemu gromadzeniu i przetwarzaniu danych przedstawiciele handlowi mają wolne ręce i mogą zająć się działaniami o większej wartości dodanej lub lepiej przygotować się do negocjacji, aby zamknąć więcej transakcji.
  • Analizy rynkowe oparte na dokładnych, kompletnych i szczegółowych danych zamiast na szacunkowych analizach pochodzących z ankiet ad hoc, paneli lub badań na małych próbkach danych.
  • Pomiar i śledzenie wydajności i rozwoju rynku na poziomie małych komórek wydajności, takich jak miasto, kraj, region lub różne podkanały, takie jak bary lub aktywne kluby nocne.

Ponadto większa transparentność może prowadzić do uzyskania nowych informacji na temat funkcjonowania rynku, takich jak odkrywanie "Hot Zones", czyli obszarów o wysokim potencjale konsumpcyjnym i budowania marki, lub dokładne przewidywanie miejsc, w których będą otwierane nowe punkty sprzedaży, co zwiększa szanse na udane negocjacje handlowe. A to dopiero początek. Z każdą aktualizacją naszych produktów odkrywamy nowe insighty rynkowe.

W rezultacie coraz częściej możliwe jest wprowadzenie do kanału on-trade takiego samego poziomu transparentności, jak w przypadku nowoczesnego handlu detalicznego. Mogą oni teraz stosować w kanale on-trade podobne metody i strategie oparte na danych.

 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowych możliwościach wynikających z cyfryzacji kanału on-trade i o tym, jak SharpGrid może pomóc Twojej firmie, czytaj dalej, aby poznać nasze produkty. Albo po prostu skontaktuj się z nami, sprawdź historie sukcesów naszych klientów lub śledź nas na LinkedIn. Jeśli ciekawi Cię, co możesz osiągnąć za sprawą produktów SharpGrid, czytaj dalej.

Zobacz także: 2 główne, ukryte koszty kanału on-trade, o których należy wiedzieć. Jak powstrzymać je przed pochłanianiem Twoich zysków?

Zaawansowane narzędzie do raportowania i analizy rynku, zawierające liczbowe i ważone dane na temat dystrybucji, cen i dominacji w menu w rozbiciu na poszczególne marki i produkty, aktualizowane co kwartał. Dzięki temu, nasi klienci mogą sprawdzić wyniki swoje i konkurencji oraz udoskonalić swoje strategie i taktyki biznesowe

Cyfrowa dokumentacja na temat każdego punktu sprzedaży on-trade (niezależnie od tego, czy jest to restauracja, hotel, stołówka, czy jakakolwiek inna placówka), który obecnie istnieje na rynku, zawierające ponad 40 wskaźników dających sprzedawcom i innym zespołom głęboki wgląd w dany punkt sprzedaży. Dysponując tymi informacjami, menedżerowie sprzedaży mogą efektywnie planować czas pracy swoich zespołów i budować portfolio punktów sprzedaży w celu ich pozyskania. Ponadto członkowie zespołu mogą lepiej przygotować się do negocjacji, unikając ręcznego zbierania danych i uzależnienia od nieaktualnych informacji.

Dzięki połączeniu Market Meter i Outlet Census nasi klienci mogą w pełni wykorzystać potencjał nowych informacji o kanale on-trade i podejmować decyzje w oparciu o dane. Począwszy od szczegółowego pomiaru wyników i identyfikacji możliwości, a skończywszy na targetowaniu poszczególnych punktów sprzedaży dostosowanych do ich potrzeb działań handlowych

Przekonaj się, jak Unilever zwiększył liczbę klientów o ponad 300%, a Heineken całkowicie zmienił swój model sprzedaży. Wszystko to dzięki naszym produktom.

Oprócz tego możemy wykorzystywać nasze dane do przeprowadzania dowolnych analiz na poziomie kanału, segmentu, marki, produktu, ceny, dystrybucji i wielu innych. Wiele inspirujących przykładów można znaleźć na blogu SharpGrid lub odkryć więcej sposobów wykorzystania naszych danych w dziale usług SharpGrid

Skontaktuj się z jednym z naszych lokalnych przedstawicieli, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak SharpGrid może pomóc w rozwoju Twojej firmy. Mamy rozwiązania dla wszystkich Twoich potrzeb w kanale on-trade.


Content

Other Articles

By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.